O autorze
Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, od 18 roku życia przedsiębiorca. Założyciel, współwłaściciel i członek zarządu jeleniogórskiego biura podróży Big Blue - na początku lat dwutysięcznych największego polskiego biura podróży, które zbankrutowało w wyniku błędów lub celowego działania organów skarbowych. Na podstawie historii upadłości jego firmy napisano książkę pt. "EGZEKUCJA BANKRUTA - Rozprawa o Prawie do Bezprawia". Prowadzi też bloga poświęconego tej historii pt. "Słowo Bankruta". Razem z kilkunastoma bohaterami programu "Państwo w Państwie" TV POLSAT założył Ruch Społeczny NIEPOKONANI 2012.
FACEBOOK
TWITTER
LINKEDIN

Układ się … otwiera!

Dla tysięcy poszkodowanych przez instytucje państwowe, film Ryszarda Bugajskiego pt. „Układ Zamknięty” to niezwykła szansa aby całe społeczeństwo mogło dowiedzieć się jak funkcjonariusze państwowi niszczą uczciwych obywateli. Ten film nie jest li tylko wybitnym dziełem artystycznym – a bez wątpienia nim jest. Ten film to dotkliwy cios, zadany fundamentom zdemoralizowanego państwa w państwie. Dzisiaj otworzony „układ” nigdy się nie zamknie. Jest natomiast kwestią czasu, kiedy zniknie w całości.

Podobnie jak tysiące pokrzywdzonych przez państwowe instytucje, czekam z niecierpliwością na kinową premierę filmu Ryszarda Bugajskiego pt. „Układ Zamknięty”, i nie tylko dlatego, że widzowie obejrzą wybitne działo artystyczne. Czekam również na publiczne i bezkompromisowe obnażenie mechanizmów jakie funkcjonują w polskim systemie administracji publicznej i wymiarze sprawiedliwości. Jest to o tyle ważne, że niezależne dzieło artystyczne, jakim jest film fabularny, wolne jest od uwikłania się w bieżącą grę interesów politycznych, urzędniczych czy korporacyjnych. Temu filmowi już na starcie jego produkcji odmówiono finansowania przez PISF a dziesiątki przedsiębiorców i biznesmenów odmówiło sponsorowania ze względu na obawę przez retorsją ze strony funkcjonariuszy administracji i wymiaru sprawiedliwości. Dzięki niezwykłej sile woli i determinacji udało się jednak producentom i twórcom tego filmu doprowadzić do jego premiery, która odbędzie się w Warszawie już 4 kwietnia 2013 roku.Będąc rzecznikiem Stowarzyszenia NIEPOKONANI 2012 i współtwórcą miesięcznika Raptularz, przeprowadziłem ostatnio wywiad z aktorem Przemysławem Sadowskim, grającym jedną z głównych ról w tym filmie. Powiedział mi, że „nie warto o tym filmie nawet rozmawiać, bo dzieło to mówi samo za siebie”.

Ja natomiast mam nadzieję, że film ten będzie iskrą zapalną dla ożywionej dyskusji nt. kondycji polskiego wymiaru sprawiedliwości. Polskie społeczeństwo potrzebuje takiej pogłębionej debaty na temat fundamentów prawa stanowionego i stosowanego, na temat bezpieczeństwa prawnego obywateli i w końcu na temat respektowania w Polsce podmiotowych praw obywatelskich. Pisząc z głębokim przekonaniem, które graniczy wręcz z pewnością, po przeprowadzeniu dziesiątków tysięcy rozmów z poszkodowanymi przez instytucje państwowe, po zapoznaniu się z tysiącami spraw dotyczących naruszenia prawa przez państwowych funkcjonariuszy, należy stwierdzić, że polscy obywatele nie mają konstytucyjnie im należnego bezpieczeństwa prawnego.


Nie ma bowiem większego znaczenia, czy obywatel jest pokrzywdzony przez instytucje państwowe, wykorzystujące instytucjonalną przewagę nad obywatelem, czy też obywatel jest pokrzywdzony przez bandytę, którego organy ścigania nie potrafią znaleźć, a kiedy go znajdą to wymiar sprawiedliwości, uwikłany w różnorodną grę interesów, nie potrafi tej winy udowodnić. Dzisiaj niestety jest w wielu wypadkach tak, że wielu uczciwych Polaków, w tym przedsiębiorców, jest niejednokrotnie bezprawnie zrujnowanych przez aparat celno-skarbowy, bezpodstawnie oskarżonych przez prokuraturę a w tym spora grupa niesłusznie skazanych przez polskie sądy. W tym samym czasie butni i aroganccy przestępcy chodzą na wolności, bo prokurator albo nie chciał, albo nie potrafił udowodnić winy tym pospolitym bandytom lub też malwersantom i łapownikom.Stowarzyszenie NIEPOKONANYCH swój apel zawarło w słowach „przywrócić sprawiedliwość”, co oznacza potrzebę i konieczność powrotu do świata uniwersalnych wartości zapisanych w prawie naturalnym. Wiemy, że ten dzień się zbliża i wiemy też, że każdy kto z pychą wyśmiewa krzywdę tych słabszych i poszkodowanych, w najbliższym czasie zapłaci infamią za swoją butę i bezduszność.

Film Układ Zamknięty z pewnością będzie bardzo ważnym kamieniem milowym tego jakże oczekiwanego procesu, którego szczęśliwy finał jest już bardzo bliski.

Serdecznie zapraszam do lektury miesięcznika RAPTULARZ - pierwszego w Polsce pisma poszkodowanych przez instytucje państwowe. Jego kolejny numer, który wydany zostanie zaraz po premierze filmu, będzie w dużej mierze poświęcony właśnie temu filmowi. Serdecznie zapraszam do lektury – www.raptularz.net
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Film
Trwa ładowanie komentarzy...